23_01_14_Salon_Esence_Sokolovska_Koprivnice_Zizka_SP_04
Salon Esence
Ošetření a omlazení pleti,ruční i přístrojové procedury, léčba akné, líčení, masáže
slide
Salon Esence
Zdraví a krása ruku v ruce
KRÁSA ZAČÍNÁ VE CHVÍLI, KDY SE ROZHODNEŠ BÝT SAMA SEBOU...
6fdd1c969c1be49fc9b296b3a6f6190502b36b1c-img
Salon Esence
Pracujeme s moderní kosmeceutikou LARENS,
orientovanou na boj proti stárnutí a kožních
dermatologických problémů.
Slide
Salon Esence
Vyzkoušejte nejmodernější obličejové ošetření budoucnosti Oxy geneo přizpůsobené vaší pleti
NOVINKA - nyní za akční cenu !!!
Slide
Salon Esence
darujte jedinečné momenty
previous arrow
next arrow

Ozon

Ozon (racionální chemický název trikyslík) je alotropní  modifikace kyslíku. Za normálních podmínek je to reaktivní plyn modré barvy a charakteristického zápachu s mimořádně silnými oxidačními účinky.

 

Využívá se v medicíně například pro léčbu akné – je jedno z nejčastějších onemocnění kůže a nejčastější kožní onemocnění v pubertě.  Akné vzniká v důsledku uzavření vývodů mazových žláz, což způsobí jejich zanícení. Stagnace sekretu mazových žláz má za následek jejich poškození a vznik hlubokého zánětu, po kterém zůstávají jizvy. Stav zhoršuje také přítomnost roztočů, kvasinek a bakterií. Dále k léčbě atopického ekzému a dalších kožních defektů. Při aplikaci dochází k místnímu vytváření ozonu přímo uvnitř kůže.

 

Ozonizace je moderní metoda, která slouží nejen k regeneračnímu, ale i k léčebnému působení na pleť.

 

Máte představu, jak funguje ozonizace?                                                                               

 

Je mylná představa domnívat se, že tato metoda znamená jakési foukání ozonu na kůži, jako při ondulaci vlasů teplým vzduchem. Ozon se tímto způsobem do kůže dopravit nedá. Ve skutečnosti je princip účinnosti ozonizéru zcela jiný.

 

Požadovaného efektu je dosaženo za pomoci působení vysokofrekvenčních střídavých výbojů, při kterém dochází  k přeměně dvojmocného kyslíku, ten je přítomen v pleti, na aktivní trojmocný kyslík.
Ozon a aktivní kyslík likvidují zánětlivé procesy v kůži. Likvidují také stafylokoky, jedním ze skutečných původců akné. Příznivé účinky ozonizace vedou k optimálnímu prokrvení kůže, zvýšení látkové výměny a výraznému zlepšení při vstřebávání účinných látek kosmetických přípravků. V konečném celkovém efektu dochází k protizánětlivému působení, zvýšené odolnosti pórů pleti před usazováním nečistot, ale i k příznivé stimulaci elastických struktur kůže.

 

Výhodou ozonizace je její výrazný a brzy viditelný efekt. Ozon a atomární kyslík zlikvidují velmi radikálně všechny negativní mikroby, tedy i stafylokoky, které akné způsobují. Malý statický náboj, odpuzuje nečistoty, čímž brání ucpávání pórů. Ozonizace je metoda, která mimo jiné pomáhá i proti padání vlasů či působí při léčbě lomivosti nehtů.Jemně urychluje prokrvení a průtok tkáňového moku. Tím zvyšuje přísun živin, což vede nejen k regeneraci pokožky, ale také vlasů, nehtů apod.
Při použití ozonizace působí ozon ve vnitřních strukturách kůže a ne pouze na povrchu. Díky této metodě se účinné a výživné látky z kosmetického přípravku dostanou hluboko do kůže, což umožňuje dosáhnout nesrovnatelně vyššího efektu, než při klasickém povrchovém používání většiny z nich.
Také u rozšířených cévek (venektázií) je prokrvení velmi důležité . Využitím průtoku okolních cév, se nápor krve na rozšířené žilky sníží. Ty se pak následně zužují a stávají se podstatně méně výrazné.

 

Ozonizace tedy brání zánětům pokožky a výrazně zvyšuje její odolnost. Používání tohoto přístroje je označováno jako neinvazivní, při jeho užívání nedochází k bolesti, poranění či zarudnutí, používání je bezbolestné. Tyto efekty vedou ke zdravější kůži a snížení léčebné doby.

Literatura a zdroje:

  • Milena Jirásková: Acne vulgaris – stále aktuální téma, Remedia, roč.2003, čís.5, s.313
  • Jaroslav Kadrnožka: Energie a Globální oteplování, Země v proměnách při opatřování energie, BEN 2006, ISBN 80-214-2919-4 
  • Donella Meadows: Překročení mezí, Argo 1992, ISBN 80-85794-83-7
  • http://www.ncbi.nlm.nih.gov/
WordPress cookie plugin od Real Cookie Banneru